Oliwa z oliwek od dawna ceniona była za swoje walory smakowe, ale największą uwagę medycyny konwencjonalnej po raz pierwszy przykuły badania prof. Ancel Keys z Uniwersytetu w Minnesocie. Zaobserwowano wówczas rzadsze występowanie chorób układu krążenia w wybranych krajach basenu morza śródziemnego, a kolejne prace naukowe tylko potwierdzają jej niezwykłe właściwości zdrowotne.   

 

 

Około 2-3% miąższu zdrowych oliwek stanowią substancje fenolowe w formie glukozydów i estrów. W oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia znajduje się około 500 mg/l polifenoli. Jakość i ich ilość zależy od obróbki w młynie oliwnym, dlatego w oliwach rafinowanych ilości te są znacznie mniejsze niż w ekologicznych oliwach extra virgin. To właśnie one odpowiadają za ostry smak oliwy odczuwalny w przełyku. Obecność witaminy E oraz wspomnianych polifenoli hamuje procesy zapalne i nowotworowe. Codzienne spożywanie najwyższej jakości 100% soku z oliwek zapobiega tworzeniu się wolnych rodników i tym samym przeciwdziała procesom starzenia się. Nie bez powodu zwana jest więc eliksirem długowieczności.

 

Bogactwo witamin A, D, E i K zawartych w oliwie sprawia, że działa przeciwzakrzepowo, pomaga w walce z nieżytem żołądka, wspomaga trawienie i usuwa toksyny z organizmu. Jest więc niezbędnym elementem diety zarówno dorosłych, jak i dzieci, u których wspomaga prawidłowy rozwój kości. Polecana jest również dla niemowląt w okresie rozszerzania diety.

 

Kolejnym atutem zdrowotnym oliwy z oliwek jest występowanie jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT niezbędnych dla funkcjonowania organizmu. Z punktu widzenia żywieniowego ważną rolę odgrywają kwasy linolowy (omega 6) i linolenowy (omega 3). Stanowią one 9% składu oliwy z oliwek. Są to kwasy tłuszczowe wielonienasycone, które muszą być dostarczane z zewnątrz z pożywieniem. Organizm ludzki nie potrafi ich syntetyzować, a są one niezbędne dla funkcjonowania wielu układów. Można je znaleźć w składzie preparatów leczniczych i suplementów diety, jednak naturalnym źródłem jest oliwa z oliwek po którą warto sięgać każdego dnia. W celach leczniczych poleca się spożywać oliwę na czczo w ilości 20ml. 

 

Kwasy zawarte w oliwie z oliwek wpływają na układ sercowo-naczyniowy w zauważalny sposób, m.in.: działają korzystnie na profil lipidowy hamując rozwój miażdżycy, obniżają zawartość złego cholesterolu (LDL) i wspomagają prawidłową pracę serca.

 

Skład chemiczny oliwy z oliwek jest bardzo korzystny, ale należy pamiętać, że istotne jest także przestrzeganie zasad  zdrowego odżywiania oraz codzienna aktywność fizyczna :) 

Właściwości oliwy z oliwek i jej wpływ na nasze zdrowie

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

14 maja 2020
Przepis wkrótce...
07 maja 2020
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut

+48 664 194 047 

KONTAKT@E-OLIWA.PL

           DARMOWA DOSTAWA JUŻ OD 250 ZŁ

30 DNI NA ZWROT

06 czerwca 2018
14 maja 2020
Przepis wkrótce...
07 maja 2020
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi
27 lutego 2020
1. Jedzenie oliwy może uratować Ci życie Nie jest w tym stwierdzeniu nic na wyrost. Naukowcy i dietetycy z całego świata w oparciu o swoje badania i artykuły medyczne, od

E-Oliwa | Ekologiczna Oliwa - wyłączny dystrybutor produktów z młyna Deortegas w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2020 E-Oliwa.pl

DOŁĄCZ DO NAS

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

E-Oliwa | Ekologiczna Oliwa

kontakt@e-oliwa.pl

+48 664 194 047

Pracujemy w godzinach:

 

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00